..::AtlantisWap::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..::AtlantisWap::..

Yeni Nesil Forum

AnasayfaKapıATLANTIS RadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Nokia Versiyon Yükleme...

YazarMesaj
SunShinE
Admin
Admin
SunShinE

Erkek
İş/Hobiler : Kaptan
Lakap : SunShinE
REP :
Nokia Versiyon Yükleme... Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nokia Versiyon Yükleme... Right_bar_bleue

RUH HALİ : Nokia Versiyon Yükleme... Karizm10

Nokia Versiyon Yükleme... Empty
MesajKonu: Nokia Versiyon Yükleme...   Nokia Versiyon Yükleme... Icon_minitimeCuma Ocak 04, 2008 1:26 am

Nokia E50,E60,E61,E62,ç0,N70,N72,N80,N91,770 İnternet Tablet,6131,6630,6680,6681,6682.. Versiyon Yükleme...
----------------
Öncelikle Resimli Anlatıma Başlamadan Önce Bir Kaç Uyarıda Bulunmak İstiyorum : Versiyon Yükseltmek İsteyen arkadaşlarımız tüm sorumluluk size aittir hiç şekilde herhangi bir sorunda mesuliyet kabul etmiyorum bunları göz önüne bulundurarak lütfen yükleme yapınız...

Ben 6680 ve N 72 kullanıcısıyım kendi telefonlarımda denedim sonuç gayet başarılı herhangi bir sorunla karşılaşmadım anlattıklarımı harfiyen uygularsanız sizde sorun yaşamazsınız ama yinede belirtmek isterim sorumluluk sizde...

Spot(kaçak)!!!! Tel Kullanan Arkadaşlarımız Dikkat Etsinler Türkçe Dil desteği Sonradan Telefona Yüklenmiş İse Versiyon Yükleme Yapıldıktan Sonra Kaybolacaktır....
Ayrıca....

Versiyon Yükleme İşlemini yapmadan önce telefonunuzun yedeğini KESİNLİKLE ALMALISINIZ .eğer yedeK almazsanız şayet yüklemeden sonra TELEFONUNUZDAKİ TÜM VERİLER SİLENECEKTİR.eğer telefondakiler onemli değil diyorsanız almanıza gerek yok..

Resimli Anlatıma başlamadan önce versiyon yükledikten sonraki farklardan bahsedelim biraz telefonumdaki yavaşlılık kayboldu hiç bir veri silmeden eski versiyondaki verilerle kıyaslıyorum gözle görülür bir düzelme var ayrıca telefonumun açılışı gayet hızlandı eskiden nerdeyse 1 dakika bekliyordum bilmiyorum bu sorun benim telefonumdamıydı ama versiyonu yeniledikten sonra açılışında gözle görülür düzelme oldugunu fark ettim şuanda gayet hızlı...

Hafıza kartını tel açık ken yuvasından çıkartıgımda telefon kartı tekrar takdıgım zaman tanımıyordu,telefonu tekrar kapatıp açmak gerekiyordu şimdi böyle bişeye gerek yok en azından benim telde çıkarıp takıyorum teli açıp kapatmadan tanıyor....

Birde Programlarda eski kurulmama yada kurulduktan sonra çalışmama gibi bi sorun yok ortadan kalktı...

Şimdilik Fark ettiklerim bunlar...

Versiyon yukledikten sonra telefondaki tum veriler silinecektir o yuzden yedekleme yapacagiz.

Yedekleme İşlemimizi Yapmak için Nokia PC Suite Programını Açalım....
resim1
Nokia Versiyon Yükleme... Pcsuite1

----
Resim1 de Görüldüğü Gibi ``Yedekle`` ye Tıklayalım.
resim2
Nokia Versiyon Yükleme... Pcsuite2

AYARLARdan telefon ve hafıza kartını yedekle diyoruz ve TAMAM dedikten sonra YEDEKLE ye tıklayarak telefon yedegini bilgisayarımıza alalım,versiyon yukledikten sonra tekrar telefonumuza atacagiz.

Yedekleme bitane kadar sabırlı olun,biraz uzun surebilir.

Telefondaki Verilerimizi Yedeklediğimize Göre Artık Versiyon İşlemine Geçebiliriz....

Nokia Bağlantı Kablosu DKU-2 yani USB kablosuyla Versiyon işlemini gerçekleştirecez....

NOT: Mevcut versiyon sürümünü öğrenmek için. *#0000# ...

İlk Önce Nokianın sitesinden `Nokia Software Updater` i indirip pc mize kuruyoruz

direk link:
NokiaSoftwareUpdaterSetup_en.exe

NSU (Nokia Software Updater) Programının Kurulumunu Anlatmayacağım Çünkü Sürekli Next İlerleyeceksiniz Bu Kadar...

Kurulumunuz Bittiyse Artık Yüklemeye Başlayabiliriz....

`` Nokia Software Updater `` Programını Çalıştıralım...

Kesinlikle ve Kesinlikle Yedekleme Yapmadan Yükleme Yapmayınız.... Herhengi Bir Sorunda Suçlusu Sizsiniz

Anlattıklarımı Uygularsanız zaten Sorunla Karşılaşmayacaksınız Üstünde Fazla Durdum ama Sizim Menfatiniz İçin Telefonunuzu Bir Daha Kullanamazsınız...

Uyarmadı Demeyin!!

Yedeklemeden sonra Anlatıma Devam Ediyorum...

`` Start `` Tıklıyoruz....
Nokia Versiyon Yükleme... Nsu1

Öncelikle TELEFONU GENEL TERCİHİNE ALMANIZ GEREKİYOR..

Not: Araçlar,Tercihler,Genel Seçilecek....

Daha sonra Telefonu açıyoruz ve USB KABLOMUZU önce telefona daha sonra Pc Takıyoruz....

ayrıca....

Sim kartımız ve telefonunuzun şarjı ful olucak eğer yoksa şarj cihazınızı takın...

Bunları Yaptıktan Sonra `` Next `` diyoruz..

Nokia Versiyon Yükleme... Nsu2

Resimde İŞARETLEDİGİM YERİ SEÇİN VE İNSTALL TIKLAYIN...

Nokia Versiyon Yükleme... Nsu3

NOT: ben n72 yi daha once update ettigim icin mevcut versiyon ve yuklenecek versiyon aynı gorunuyor,sizinkinde eger yeni versiyon varsa yeni versiyonu gostercek ve install diyeceksiniz.

Böylelikle versiyon işlemimiz Başlamış olucak burada bir kaç ayrıntı var yükleme sırasında kesinlikle telefonla oynamayın ayrıca usb kablosunu pc den çıkartmayın,aksi takdirde telefonunuz kullanılmaz hale gelecektir ve servise gonderip dua edeceksiniz duzelmesi icin...

Nokia Versiyon Yükleme... Nsu4

yükleme esnasında telefon açılıp kapanacak ve aşağıdaki pencere ekrana gelecektir,panik yapmayın ve hicbirseye dokunmayın,tekrar belirteyim bu esnada telefonunuzu KESINLIKLE KULLANMAYIN!!

Nokia Versiyon Yükleme... Nsu5

Versiyon yükleme işlemimiz sonra ermiştir artık telefonunuzu kullanabilirsiniz...

Nokia Versiyon Yükleme... Nsu6
http://www.atlantiswap.net

Nokia Versiyon Yükleme...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nokia E71 ve E66