..::AtlantisWap::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..::AtlantisWap::..

Yeni Nesil Forum

AnasayfaKapıATLANTIS RadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Dostum demeyin...! dostum var demeyin!!! Okuyun

YazarMesaj
YaSeNYA
Admin
Admin
YaSeNYA

Kadın
İş/Hobiler : Medya
Lakap : Yasi
REP :
Dostum demeyin...! dostum var demeyin!!! Okuyun Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Dostum demeyin...! dostum var demeyin!!! Okuyun Right_bar_bleue

RUH HALİ : Dostum demeyin...! dostum var demeyin!!! Okuyun Gicik10

Dostum demeyin...! dostum var demeyin!!! Okuyun Empty
MesajKonu: Dostum demeyin...! dostum var demeyin!!! Okuyun   Dostum demeyin...! dostum var demeyin!!! Okuyun Icon_minitimePtsi Mart 24, 2008 4:17 pm

Birbirlerinden asla ayrılmayan, üzüntülerini, sevinçlerini paylaşan, sahip oldukları son kuruşu bile gözü kapalı birbirine verecek kadar yakın iki dost varmış.Aynı lisede okumuşlar aynı üniversiteye gitmişler... Derken hayata atılmışlar ve araya mesafeler girmiş. Her an birlikte olamasalar da birbirlerini eskisi kadar seviyorlarmış. Biri zengin bir işadamı olurken diğeri normal bir hayat sürüyormuş, birde nişanlısı varmış dünya güzeli...onunla evlenecek kadar para biriktirmeye çalışıyormuş. Birgün zengin dost gelip arkadaşına nişanlısını çok beğendiğini ve mümkünse kızla kendisinin evlenmek istediğini söylemiş!!!!! Bu istek karşısında şaşıran adam... çooookkk düşünmüş fakat arkadaşı bu dünyadaki herşeye değermiş.... vermiş nişanlısını hiç ses çıkartmadan.....ve unutmuş onları kendi mutluluklarında....Derken bir gün arkadaşı tekrar çıkagelmiş iflas etmek üzere olduğunu söylemiş... Arkadaşının durumunu öğrenen genç adam hiç düşünmeden bütün yatırımını O na vermiş, arkadaşı kısa sürede iflastan kurtulmuş ve daha güçlü bir işadamı olmuş. Aradan uzun zaman geçmiş bizim fedakar adam zora düşmüşve yardım isteyebileceği tek insana dostuna gitmiş kendisine yanında iş verip veremeyeceğini sormuş.
yıllarca en iyi dostu bildiği ve ondan aldığı parayla iş kuran hatta nişanlısını bağışladığı insandan "işçiye ihtiyacımız yok!" cevabını alınca dünyanın ne kadar boş olduğunu anlamış, yıkılmış. Bİr bankta oturmuş ne yapacağını düşünürken ve dostunun hayinliğine içerlerken yanına yaşlı bir adam yaklaşmış günlerdir aç olduğunu söyleyip karnını doyurmasını istemiş. Bİzim iyi yürekli adamımız bu isteği reddetmemiş ve cebindeki kısıtlı paralarla bir hafta boyunca yaşlı adama bakmış... bu süre sonunda yaşlı adam aslında ölmek üzere olan kimsesiz bir para babası olduğunu ve bütün mirasını gerçekten iyi yürekli birine bırakmak için kendisini denediğini söylemiş. Genç adam talihinin döndüğünü anlamış artık bu parayla yeni bir iş kurabilir ve o hain arkadaşına haddini bildirebilirmiş. Yeni işini kurmuş, kendine güzel bir ev almış arkadaşının evinin çok yakınından, böylece arkadaşına yıkılmadığını gösterecekmiş. Derken bir yaşlı kadın kapısını çalmış çok muhtaç olduğunu evinin bakımını yapabileceğini ve karın tokluğuna çalışabileceğini söylemiş genç adama.Kısa sürede annesi gibi benimsemiş bu kadını. Ve yaşlı kadın Ona bir gün artık evlenmesi gerektiğini ve bunun için çok uygun bir kız bulduğunu söylemiş. Gerçekten çok güzel ve tam bir hanımefendiymiş gelin hanım. düğün hazırlıkları başlamış genç adam kendisine kazık atan eski dostunuda düğününe çağırmış ve o gün elinde mikrofon başlamış bütün salona anlatmaya....
- bu dünyada en çok değer verdiğim dostuma nişanlımı ve bütün paramı verdim fakat o bana yanında bir iş bile vermedi... gün geçti talihim döndü ve parkta tanışıp bakımı üstlendiğim yaşlı bir zengin bana bütün mirasını bıraktı. yeniden zengin oldum sonra kapıma gelen annem yerine koyduğum yardımcım bana dünyanın en güzel en iyi kalpli gelinini buldu demiş.....
bunun üzerine artık daha fazla dayanamayan arkadaşı yaklaşmış eline mikrofonu almış
- Evet arkadaşımın nişanlısını ondan aldım çünkü o bir hayat kadınıydı.. fakat arkadaşıma bunu söyleyemezdim beni geri çevirmeyeceğini bildiğim için onu kötü bir kadınla evlenmekten bu yolla kurtardım, şu anda sahip olduğum her şeyi bana verdiği paraya borçluyum fakat ona yanımda iş veremez emrimde çalıştıramazdım... babam ölmek üzereydi ve bütün mirasını bırakması için kendi babamı arkadaşıma ben yolladım. Şu an annesi yerine koyduğu yardımcısı benim annemdir ve evlendiği insanda benim kardeşim....
gerçek dostluk budur dostuna yaptığın yardımları kendinden başka kimse bilmemelidir .(Alıntı)
Dostum demeyin...! dostum var demeyin!!! Okuyun Trans
Http://www.yasenya.forumlari.net

Dostum demeyin...! dostum var demeyin!!! Okuyun
1 sayfadaki 1 sayfası